Jak wpływa kolor farby na Ciebie?


Wiele osób wybierając kolor farby skupia się na elementach estetycznych, czyli na tym jak farba będzie komponować się z meblami, jak będzie wyglądało pomieszczenie. Oczywiście to jest ważne gdy wybierasz farby. Kraków i inne duże miasta pod tym względem oferują duży asortyment. Przykładowo firma FLC Decor posiada bardzo duży wybór kolorów farb. Jednak w tym artykule pokażę Ci jak kolor pomieszczenia, w którym się znajdujesz wpływa na twoje samopoczucie.

Wpływ kolorów na samopoczucie

  • Zielony – ten kolor pobudza w nas kreatywne myślenie. Dodatkowo uspokaja. Badania pokazują, że w czasie przerwy warto wyjść na dwór, by mieć kontakt z zielonym kolorem. Alternatywą jest zielona farba, która świetnie sprawdza się w dużych miastach takich jak Kraków, gdzie zieleni nie ma dużo za oknem.
  • Niebieski – ten kolor uspokaja, pomaga się wyciszyć. Jeżeli w ciągu dnia doświadczasz dużo stresu, to z pewnością przyda Ci się taki kolor w mieszkaniu.
  • Żółty i pomarańczowy – kolory kojarzące się z optymizmem i wywołujące go. Oprócz tego, ze przebywając w pomieszczeniach pomalowanych tymi kolorami farb czujemy się lepiej, to dodatkowo rośnie nasza pewność siebie.

Nie poruszyłem wszystkich kolorów w jakich dostępnych są farby. Kraków i inne duże miasta oferują setki różnych wariantów kolorystycznych, jednak większość osób zastanawia się właśnie nad odcieniami tych kolorów.


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *