Domy parterowe a dzieci


Gdy zdrowie dziecka jest zagrożone, większość rodziców zrobi wszystko, by mu pomóc, a zarazem maksymalnie uprościć codzienną nad nim opiekę. Pracownia którą przedstawiamy – o nazwie Homekoncept – zajmuje się opracowywaniem profesjonalnych domów, w tym również domów parterowych ( dostępne na: e-domy.pl/projekty_domow.html ) . Opiekunowie chorych lub niepełnosprawnych dzieci statystycznie częściej budują domy parterowe niż domy piętrowe.

Nie może to dziwić, gdyż znacznie ułatwia wykonywanie codziennych czynności, które same w sobie i tak są bardzo skomplikowane.

Podjęcie decyzji o zamieszkaniu w domach parterowych usprawnia kwestie techniczne i medyczne. Rodzice chorych dzieci często muszą być dla nich nie tylko opiekunami, ale także rehabilitantami i pielęgniarkami. Dobrze jest, gdy wszystkie potrzebne sprzęty znajdują się wówczas na wyciągnięcie ręki, co gwarantuje szybkość wykonywanych zabiegów.

Domy parterowe stwarzają im właśnie takie możliwości. Jedno z pomieszczeń może być przystosowane pod pokój dziecięcy, a kolejne, pobliskie, może być używane na przykład jako pokój rehabilitacyjny. Dzięki życiu w domach parterowych odpada zatem konieczność uciążliwego przenoszenia dziecka po schodach. Może ono ponadto być stale w zasięgu wzroku, na przykład wówczas, gdy samo będzie się bawiło, wykonując przy tym jednocześnie wyuczone ćwiczenia rehabilitacyjne.

Domy parterowe lepiej niż domy piętrowe sprawdzają się zresztą lepiej również wtedy, gdy dzieci cieszą się dobrym zdrowiem. Powszechnie wiadomo, że i takie nieraz bardzo trudno jest upilnować, w związku z czym dobrze jest, by stale pozostawały „na oku” rodzica lub innego opiekuna.

Jest to ważne szczególnie wówczas, gdy opiekunem jest osoba starsza (babcia, ciocia lub niania), która nie jest w stanie biegać za dzieckiem po schodach.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *